Aquapark Senec: Okolie a zaujímavosti

Samotné mesto Senec ponúka veľké množstvo zaujímavostí a pamiatok. Jednou z nich je aj Turecký dom zo 16. storočia, pôvodná renesančná kúria, v súčasnosti sa v ňom nachádza mestské múzeum. Zaujímavý je aj barokový, rímskokatolícky kostol sv. Mikuláša, židovská synagóga postavená v eklektickom – orientálnom štýle, alebo Pranier na Mierovom námestí.

Slnečné jazerá v Senci

Senec je však známy predovšetkým vďaka svojim Slnečným jazerám. Vznik týchto jazier sa datuje ešte do 19. storočia, keď tu prebiehala ťažba štrku. Pôvodne tu bolo až 5 jazier, ktoré sa napokon zlúčili a vytvorili tak plochu veľkú až 100 ha, s priemernou hĺbkou 12 metrov. V blízkosti Slnečných jazier sa nachádza ešte niekoľko vodných plôch ako napr. Hlboké, Strieborné a Labutie jazero.

Atraktívne okolie Senca

Okolie Senca je tiež veľmi atraktívne. V Kráľovej pri Senci sa nachádza unikátny včelársky skanzen. Okrem toho tu je tiež možné obdivovať starý barokový most. Neďaleko od tejto dedinky sa nachádza Kostolná pri Dunaji, v ktorej je vybudovaná farma so sibírskymi tigrami. V Hrubej Borši je zase možné navštíviť krytú konskú jazdiareň a v Miloslavove je tréningový reál na výcvik koní a šermiarska sála. V tejto dedinke je v časti Alžbetin dvor postavený aj románsky kostolík z 13. storočia.

Medzi ďalšie významné historické pamiatky patrí aj klasicistický kaštieľ v Malinovom, barokovo – klasicistický kaštieľ v Tomášove, rokokový kaštieľ v Ivanke pri Dunaji alebo jeden z najväčších barokových kaštieľov na Slovensku – vo Veľkom Bieli. Barokový kaštieľ je možné nájsť aj v Bernolákove, budova je prepojená s obľúbeným a známym golfovým ihriskom.

Smerom na severozápad od Senca sa rozprestiera pohorie Bielych Karpát. Na jeho svahoch je možné navštíviť mestá ako napr. Pezinok alebo Modra, s Múzeom Ľudovíta Štúra. Na Bielych Karpatoch je možné navštíviť rozhľadňu na vrchu Veľká Homoľa alebo lyžiarske stredisko na vrchu Baba. Neďaleko od Pezinku sa nachádza aj hrad Červený kameň a jaskyňa Driny.

Hlavné mesto nablízku

Len 25 km od Senca smerom na juhozápad sa nachádza hlavné mesto Slovenska – Bratislava. Mesto má bohatú históriu, ktorú reprezentujú viaceré známe pamiatky ako napr. Bratislavský hrad, korunovačný Dóm sv. Martina, Primaciálny alebo Prezidentský palác. Mesto je kultúrnym centrom celého Slovenska, preto je v ňom možné nájsť množstvo múzeí, galérií a divadiel.

Bratislavou preteká Dunaj, vďaka ktorému má mesto riečne spojenie s Viedňou. Pri Dunaji sa nachádza viacero zaujímavostí, napr. hrad Devín alebo Múzeum moderného umenia Danubiana v Hamuliakove. Pre turistov je atraktívna aj Podunajská nížina s mŕtvymi ramenami a starými drevenými mlynmi.

Okolie aquaparku Senec